Notolecimy.pl ● Tanie loty, noclegi, podróże. Promocje biletów lotniczych i autokarowych

Dodaj do feedly

Tanie loty do Wenecji na jesień od 126 zł w dwie strony z Wrocławia

31Sie/13
fot: Andrew Braithwaite / flickr

fot: Andrew Braithwaite / flickr

Dzisiaj coś absolutnie wyjątkowego. Do najpiękniejszego miasta na świecie, a takim bez wątpienia jest Wenecja dolecimy już za 126 złotych w dwie strony z Wrocławia, korzystając z oferty lotów Ryanair. Podróżujemy pod koniec września i w październiku z bagażem podręcznym nie przekraczającym wymiarów 55x40x20 cm i wagi 10 kg. Za bilet płacimy kartą debetową. Lotnisko Wenecja Treviso jest oddalone od centrum Wenecji o 30 km. Z lotniska do centrum Wenecji dostaniemy się autobusem i pociągiem.

Jesień to czas, kiedy Wenecja powoli pustoszeje z jednodniowych wycieczek i tłumów turystów. Wenecja jest miastem absolutnie wyjątkowym i grzechem jest zwiedzanie jej na szybko. To miasto wymaga czasu aby poczuć jego atmosferę, aby zgubić się w wąskich, romantycznych uliczkach, napić się wyśmienitego espresso, zjeść tiramisu.

fot: HarshLight / flickr - Widok z mostu Rialto (Ponte di Rialto) na Kanał Grande

fot: HarshLight / flickr – Widok z mostu Rialto (Ponte di Rialto) na Kanał Grande

Plac św. Marka, Pałac Dożów, Bazylika św. Marka, Galeria Gallerie dell’Accademia to obowiązkowe punkty w czasie wizyty w tym magicznym mieście. Urok Wenecji poczujemy oddalając się jednak od głównych, turystycznych atrakcji. Warto zrobić zakupy na targu Rialto, kuszącym świeżymi rybami i owocami. Plac św. Marka nazwany kiedyś przez Napoleona „najpiękniejszym salonem Europy“, największe wrażenie robi wieczorem, kiedy kafejki zapełniają się turystami. Wieczorem pięknie oświetlone miasto zaprasza do długich romantycznych spacerów i nierozstawania się z aparatem fotograficznym.

fot: Robert Montgomery / flickr - Plac św. Marka (Piazza San Marco), w tle fasada bazyliki św. Marka

fot: Robert Montgomery / flickr – Plac św. Marka (Piazza San Marco), w tle fasada bazyliki św. Marka

Wenecja to miasto mostów ze zjawiskowym Mostem Westchnień czy Mostem Rialto. Większość przewodników będzie zachęcać do poznania Wenecji od wycieczki w vaporetto po Canal Grande. Vaporetto i gondole to jedyny sposób poruszania się po Wenecji. Będąc w Wenecji koniecznie trzeba udać się na jedną z przylegających do niej wysp. Bajkowe, kolorowe Burano oczaruje koronkowymi dziełami, wyspa szklarzy – Murano zachwyci miłośników szkła, a kojarzone głównie z festiwalem filmowym Lido zadowoli każdego kolekcjonera estetycznych doznań.

Noclegi

• Znajdź noclegi w Wenecji

Dane o przelotach

Wrocław – Wenecja Treviso
5, 18, 22, 25, 29 września. Cena biletu w jedną stronę 72 zł.
2, 9, 13, 16, 20, 23 października. Cena biletu w jedną stronę 63 zł.

Wenecja Treviso – Wrocław
9, 23 października. Cena biletu w jedną stronę 63 zł.

Zakres tematyczny: Włochy, Wrocław Dodaj komentarz